2022/Ocak Ayı’na İlişkin Cari Ay Prim Borçlarının Ödeme Süresi Hakkında Duyuru

Yazan Editör

2022/Ocak Ayı’na ilişkin Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi ile Aylık Prim ve Hizmet Belgesinin yasal verilme süresinin son günü olan 26.02.2022 tarihinin hafta sonuna denk gelmesi ve belge verme son günü ile oluşan tahakkukların yasal ödeme sürelerinin aynı günde birleşmesi nedeniyle mağduriyet yaşanmasını önlemek amacıyla son ödeme tarihi 28.02.2022 olan 2022/Ocak ayına ilişkin cari ay prim borçlarının son ödeme tarihi 03.03.2022 tarihine kadar uzatılmış olup, bu tarihe kadar yapılacak ödemeler yasal süresi içinde yapılmış sayılacaktır.

İşverenlerin sigorta prim teşvik ve desteklerinden yararlanmaya devam edebilmeleri, süresinde ödenmeyen primler nedeniyle gecikme cezası ve gecikme zammına maruz kalmamaları açısından belirtilen tarihe kadar borçlarını ödemeleri önem arz etmektedir.

Diğer taraftan, borçları çeşitli kanunlar uyarınca taksitlendirilen işverenlerin taksit son ödeme tarihlerinde herhangi bir değişiklik bulunmamakta olup, ödemelerin ödeme planlarındaki tarihler baz alınarak yapılması gerekmektedir.

İlgili duyuruya ulaşmak için linke tıklayınız.

http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/sgk/tr/kurumsal/merkez-teskilati/ana_hizmet_birimleri/sigorta_primleri_genel_mudurlugu/anasayfa_duyurular/duyuru_20220224_11

Bu Yazılar Da İlginizi Çekebilir

Yorum bırakın

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.