SGK E-Tebligat Pilot Uygulaması Başlamıştır

Yazan Editör

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 09.02.2022 tarihinde pilot il olarak e-tebligat uygulamasına ilişkin duyuru yayınlanmıştır.

SGK tarafından elektronik ortamda yapılacak tebligat işlemleri Kurum tarafından kurulan teknik altyapı üzerinden yapılacak olup elektronik ortamda yapılacak tebligat işlemlerinin yapılmasında uyulacak usul ve esaslar 2021-38 sayılı genelge ile açıklanmış ve www.turkiye.gov.tr üzerinden başvuru işlemlerine başlanılmıştır.

Elektronik tebligatların e-devlet kapısı üzerinden görüntülenmesine yönelik “SGK e-Tebligat Sorgulama” menusu işletime alınmış olup, şimdilik Eskişehir ilinde SGK e-Tebligat başvurusu yapmış ve yapacak olan işverenlere elektronik tebligat gönderilmeye başlanılacaktır. Eskişehir ilinde e-Tebligat başvurusu yapmamış gerçek ve tüzel kişiler ile diğer illerdeki gerçek ve tüzel kişilere 7201 sayılı Tebligat Kanunu ile 6183 sayılı Kanunda yer alan hükümlere göre eski usulde tebligat yapılmaya devam edilecektir.

Uygulamanın tüm Türkiye çapında işletime alınması hususunda Kurum tarafından ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

İlgili duyuruya ulaşmak için linke tıklayınız.

http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/sgk/tr/kurumsal/merkez-teskilati/ana_hizmet_birimleri/sigorta_primleri_genel_mudurlugu/anasayfa_duyurular/duyuru_20220209_11

Bu Yazılar Da İlginizi Çekebilir

Yorum bırakın

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.