Bordrolama Hizmeti Almanın 5 Nedeni

Yazan Editör

Bordrolama yapımı oldukça hassas bir iştir. Yapılacak işlemler tamamen yasal sınırlandırmalar ile belirlendiğinden dolayı yapılacak en küçük bir hata ciddi olumsuz sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Şirketlerin maddi zarar, çalışanların hak kaybı yaşanmaması için, bordro işlemleri yapılırken yasal mevzuata hakim, konusunda uzman kişilere ihtiyaç duyulmaktadır.

Bordrolama hizmeti şirketler açısında birçok fayda sağlamaktadır. Bu hizmeti almak için bazı nedenler şunlardır:

  1. Maliyeti azaltır.  Kullanılan program, personelin gerek maaş gerek demirbaş maliyeti, personelin olası gitme durumunda yedek personel ile çalışması gibi tüm maliyetleri dışarıda bırakılır, yalnızca değişken maliyet ile tüm süreçlerin sağlıklı yürümesi sağlanır.
  2. Yasal riskleri minimize etmenizi sağlar. Firmaların kendi bünyelerinde yapılan bordrolarda olası hata / eksiklik neticesinde cezalar ile karşılaşılması durumunda, firma bu cezalara karşı yükümlüdür. Oysa bordro hizmeti alındığında yasal sorumluluk da devredilmiş olur, üstelik konusunda uzman ve gelişen ekipler ile hata riskleri en aza düşer. Cezalar önlenmiş olur.
  3. Verimlilik artar. Maaş dönemlerinde firma çalışanlarının uzun saatler çalışmasına gerek kalmaz, insan kaynakları departmanı kendi işlerine odaklanarak çalışanların motivasyonları yükselir.

Bordrolama Hizmetleri Nelerdir?

Bu Yazılar Da İlginizi Çekebilir

Yorum bırakın

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanmasını ve işlenmesini kabul etmiş olursunuz.